Додаткова інформація
    З історії виготовлення штучного каменю
    
    За своїм складом штучний камінь – це композитний матеріал, який містить кілька основних компонентів: мінеральний наповнювач, кольорові пігменти та зв’язуючі модифіковані акрилати полімерної смоли.
   
    Штучний камінь – це відносно новий для українського ринку матеріал. Його поява в 1966 р. пов’язана з діяльністю концерну DuPont™ (Buffalo, USA), який винайшов штучний камінь під назвою коріан, зареєструвавши торгову марку за однойменною назвою (CORIAN®).
    
    У 1981 р. термін дії патенту «Дюпон» закінчився й інші виробники отримали право на розробку нових складників для «Solid Surface».
За останні роки список виробників штучного каменю поповнився за рахунок потужних підприємств хімічної промисловості, зокрема південнокорейської корпорації LG CHEM™, яка випускає камінь LG HI-MACS; компанії SAMSUNG Cheli Industries Inc., підрозділу південнокорейської корпорації SAMSUNG (матеріал Staron®) або німецького концерну Rehau (камінь Rausolid®). У Китаї виготовляють також матеріали DuPont™Montelli® (ще один бренд, поряд з CORIAN®, який представлений компанією DuPont™) та Polystone®. Окрім того, в США був розроблений матеріал Avonite® (Avonite Surfaces™), Wilsonart® (WILSONART International Inc.).

    Властивості штучного каменю
    
    Споживчі якості штучного каменю, такі як міцність та довговічність, максимально наближені до природного каменю, при цьому штучний камінь має ряд переваг:

ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИЙ КАМІНЬ ПРИРОДНІЙ КАМІНЬ
колористика понад 100 кольорів до 10 кольорів
наявність мікротріщин немає наявні мікротріщини
пористість відсутність пор наявність пор
крихкість міцний крихкий
гігієнічність гігієнічний у порах та мікротріщинах розвиваються бактерії,
проникає бруд
пластичність пластичний не пластичний
стійкість до дії хімічних речовин стійкий частково
стійкість до дії гарячої води стійкий стійкий
стійкість до жиру легке очищення усувається важко
очищення поверхні легке, абразивом утруднене
обробка легка важка
піддавання термообробці піддається не піддається
вогнетривкість зміна кольору, яку можна усунути за допомогою абразиву вогнестійкий
екологічність екологічний екологічний
відчуття на дотик теплий холодний
радіаційність не радіаційний з вмістом радіаційних частинок

     Таким чином, переваги штучного каменя:
 • необмежений вибір кольорів
 • гігієнічність і практичність у використанні
 • екологічність
 • діелектричність і нетеплопровідність
 • довільність розмірів і форм
 • довготривалий термін використання
 • висока якість в ексклюзивному варіанті
   
 Колористика
– при виготовленні штучного каменю в суміш додають фарбувальний пігмент і виріб набуває бажаного кольору. Особливістю є також поєднання кількох кольорів та вкраплень, що дає можливість повністю зімітувати натуральний камінь або ж створити власний відтінок, який ідеально підкреслить Ваші меблі та інтер’єр. Технологія виготовлення дозволяє створювати понад 100 кольорів і відтінків.

    Відсутність мікротріщин і пор у виробах зі штучного каменя обумовлена його виготовленням на основі природних матеріалів та акрилової смоли. Ці компоненти забезпечують суцільність каменю по всій структурі. Тому пролиті кава, вино та інші рідини, серед них і хімічні речовини, не залишають плям.

    Висока вологостійкість штучного каменя перешкоджає проникненню запахів, утворенню плям і деформації. Термостійкість, у свою чергу, забезпечує збереження поверхі неушкодженою навіть за умов прямого контакту з гарячим посудом. Оскільки штучний камінь не горить, він є пожежобезпечним сучасним матеріалом.

    Відсутність швів і стиків у виробах зі штучного каменю виключають скупчення бруду та розмноження бактерій, таким чином, забезпечуючи їхню високу гігієнічність. Завдяки цим унікальним властивостям вироби зі штучного каменю широко застосовуються в інтер’єрах медичних установ, закладах громадського харчування та приватних оселях.

    Штучний камінь легко чиститься, догляд за ним не вимагає значних зусиль, достатньо протерти поверхню губкою з миючим розчином.
    Високі стандарти якості сировини забезпечують екологічність виробів та відсутність радіаційного фону на відміну від натурального граніту і мармуру.

    Безшовний спосіб з’єднання сегментів штучного каменю дозволяє створювати вироби довільних розмірів і найрізноманітніших форм.
Мийки, вмивальники, плінтуси можуть виливатися у моноліті зі стільницею, якій окрім прямих ліній надаються радіусні, гнуті та інші ускладнені елементи, й переходити у підвіконник, барну стійку або з’єднуватися з будь-яким іншим виробом.

  Ще однією перевагою виробів зі штучного каменю є їхня практичність та тривалий термін експлуатації. Сколи, подряпини легко усуваються й методом шліфовки поверхня набуває первозданного вигляду. Перевагою цих виробів є стійкість кольору, який не змінює своєї яскравості та насиченості під час експлуатації. Загалом, штучний камінь не втрачає своїх якостей і зовнішнього вигляду після багаторічного активного використання. 
 
   Висока якість виробів обумовлюється сучасною технологією виготовлення та обробітку штучного каменю. Практично складно виготовити поганий виріб, оскільки в процесі його створення використовуються сучасні композитні матеріали і спеціальний інструмент.

  Насамкінець зазначимо, що саме вироби зі штучного каменю, які одночасно поєднують в собі функціональність і вишуканість, успішно використовуються в барах, кафе, ресторанах, готелях, банках, інших офісних приміщеннях та приватних оселях. Вони підкреслюють стильність будь-якого інтер’єру й одночасно забезпечують зручність та комфорт.
 
Поради з догляду виробів зі штучного каменю

   Вироби зі штучного каменю найкращим чином збережуть свої якості, якщо з ним поводитися обережно.
 •    Не піддавайте Ваш штучний камінь дії агресивних хімічних речовин, проте, якщо це вже сталося, якнайшвидше змийте їх великою кількістю води з милом.
 •    Незважаючи на те, що механічні пошкодження (подряпини) на штучному камені легко усунути, не рекомендується різати продукти безпосередньо на стільниці, а варто використовувати кухонну дощечку.
 •    Для видалення забруднень користуйтесь губкою з миючим розчином та паперовою серветкою.
 •    Для надання блиску протріть поверхню сухою ганчіркою легкими круговими рухами.